Google Pay dla Klientów Banku Spółdzielczego w Rymanowie

 

 

GPay


Google Pay to szybka i bezpieczna metoda płatności, pozwalająca w łatwy sposób płacić zbliżeniowo telefonem tak samo, jak zwykłą kartą wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe . Od tej pory aby zapłacić za swoje zakupy w ulubionych miejscach, aplikacjach czy internecie nie będziesz musiał mieć przy sobie portfela czy tradycyjnych kart.Dzięki Google Pay zakupy w internecie są znacznie prostsze niż przy użyciu tradycyjnej plastikowej karty. Zamiast pamiętać dane swoich kart czy wypełniać formularze by zrealizować płatność wystarczy kilka kliknięć.  • Łatwo - potrzebujesz tylko telefonu z aplikacją Google Pay, by zapłacić za zakupy w sklepach czy internecie. Portfel i karta płatnicza nie są Ci już potrzebne.
  • Bezpiecznie - płacąc Google Pay prawdziwy numer Twojej karty nie jest udostępniany sprzedawcy. W celu ochrony Twoich danych podczas transakcji wykorzystywany jest wirtualny numer karty. Dodatkowo po każdych zakończonych zakupach otrzymasz potwierdzenie z informacją o miejscu transakcji i nazwie sprzedawcy.
  • Bez dodatkowych opłat - korzystanie z alikacji Google Pay jest zupełnie bezpłatne.


Aby skorzystać z usługi GPay należy mieć włączoną usługę 3D-Secure. W przypadku braku jej włączenia skontaktuj się z Bankiem . Usługa 3D-secure jest bezpłatna.


Jak działa GPay

Po zainstalowaniu opartej na systemie Android aplikacji Google Pay możesz wczytać do niej dane Twoich kart. Zostaną one zapisane w telefonie w bezpiecznej, cyfrowej formie. Dzięki temu, nikt nie będzie miał dostępu do ich rzeczywistego numeru.

Do Google Pay możesz również dodawać dane Twoich kart lojalnościowych, podarunkowych i ofert. Dodatkowo od wybranych sklepów będziesz otrzymywał specjalne oferty oraz informacje o możliwości użycia swojej karty w lokalizacji, w której aktualnie się znajdujesz.Jak zacząć korzystać z GPay?

ZAINSTALUJPobierz i zainstaluj aplikację Google Pay ze sklepu Google Play, a następnie zaloguj się do niej.

Aplikacja dostępna jest dla telefonów z systemem Android w wersji KitKat 4.4 lub wyższej, obsługujących technologię NFC (dostępność NFC możesz sprawdzić w ustawieniach telefonu).DODAJ KARTĘ


Dodaj kartę/karty wydane przez BS Rymanów do aplikacji. Możesz tego dokonać robiąc zdjęcie karty telefonem bezpośrednio w aplikacji lub wprowadzając ręcznie: numer karty, datę ważności karty oraz numer CVV/CVC. Podaj dodatkowe dane wymagane przez Google.Uaktywnij kartę wpisując jednorazowy kod przesłany w SMS.

Ustaw kartę wydaną przez BS Rymanów jako domyślną do płatności Google Pay. Karta zostanie zapisana w Twoim telefonie tylko jeśli jest włączona blokada ekranu.

Włącz funkcję NFC w Twoim telefonie (konieczne tylko przy płatnościach w sklepach stacjonarnych).

Jeśli masz więcej niż jedną kartę wydaną przez BS RYmanów (np. kredytową i do konta) możesz dodać wszystkie powtarzając krok 2 (DODAJ KARTĘ). 

GOTOWE

Możesz płacić zbliżeniowo telefonem z kartą dodaną do Google Pay.


Jak płacić GPay?

WYBUDZENIE

Wybudź swój telefon i odblokuj ekran. Nie musisz uruchamiać aplikacji Google Pay.


PŁATNOŚĆ

Zbliż telefon do terminala płatniczego w sklepie.

Transakcję powyżej 50 PLN potwierdź wpisując na terminalu PIN karty, którą dokonujesz płatności.
GOTOWE


Usłyszysz dźwięk lub poczujesz wibrację telefonu, a na ekranie telefonu zobaczysz potwierdzenie transakcji.

Bezpieczeństwo aplikacji GPay

Płacąc za pomocą Google Pay rzeczywisty nr Twojej karty nie jest udostępniany sklepowi. Aby chronić Twoje dane, podczas płatności wykorzystywany jest numer wirtualny.

 

Co zrobić w przypadku zagubienia telefonu?

W przypadku kradzieży lub zagubienia swojego telefonu, możesz zablokować go z dowolnego miejsca dzięki Menedżerowi urządzeń Android (https://www.google.com/android/devicemanager). Jeśli telefon jest online, możesz zabezpieczyć go nowym hasłem lub usunąć z niego wszystkie dane osobowe. 
Kartę dodaną do telefonu możesz również zastrzec dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 pod numer 13 43 550 10  lub całodobowo pod numerem +48 86 215 50 50.