e-deklaracje

Od 16 sierpnia 2006 r. przedsiębiorstwa mogą składać deklaracje podatkowe w sposób elektroniczny. W tym celu Ministerstwo Finansów (MF) uruchomiło system e-deklaracje. Opis działania systemu przygotowany przez MF dostępny jest na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Do przesyłania e-deklaracji można wykorzystywać bezpieczny podpis elektroniczny i zestawy KIR S.A. do składania takich podpisów.
 

Jak uzyskać zestaw do składania bezpiecznych podpisów elektronicznych?

W przypadku przesyłania e-deklaracji bezpośrednio z portalu osoba upoważniona do składania e-deklaracji powinna się wyposażyć w:

  • certyfikat kwalifikowany
  • kartę kryptograficzną
  • czytnik kart

Podpis elektroniczny złożony pod e-deklaracją przy użyciu takiego zestawu ma moc prawną bezpiecznego podpisu elektronicznego równoważnego podpisowi własnoręcznemu.

W przypadku przesyłania deklaracji w drugi dozwolony sposób (z systemów finansowo - księgowych podatnika) użytkownik powinien dodatkowo wyposażyć się w aplikację do składania podpisów lub komponenty programowe.

 

 

Formularz kontaktowy

Centrala Rymanów
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Bank moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie.